Стінові панелі

Вітекс

Вигідною альтернативою дорогої натуральної деревини є стінові панелі МДФ - це пресований плитковий дерев'яний матеріал з цінним набором експлуатаційних якостей та з широким застосуванням в дизайні інтер'єру.

З чого складається МДФ

Часте питання щодо МДФ - що це за матеріал і чи не шкідливий він? MDF - Medium Density Fibreboard, перекладається як "деревоволокнисті дуже дрібні тріски". Підготовлену масу нагрівають, формують стрічку необхідної ширини, після чого пресують. З усіх листових деревних матеріалів МДФ вважається найбезпечнішим, оскільки склад — натуральний, а вміст формальдегіду приблизно дорівнює показникам деревини.

При виробництві деревноволокнистим плитам можна надати додаткові властивості. В основному добавки підвищують вологостійкість та знижують горючість. Підвищення показників вологостійкості та зносостійкості відбувається за рахунок облицювання панелей водонепроникною плівкою або покриттям спеціальними складами, які знижують чутливість панелі до механічного впливу.

Переваги МДФ-панелей для стін в інтер'єрі

Одна з головних переваг декор-панелі — це ціна. Вони дешевші за інші натуральні оздоблювальні матеріали. До того ж можуть імітувати будь-яку фактуру: дерево, пластик, декоративну штукатурку, плитку чи цеглу.

Друга за значимістю перевага – екологічність. Декоративні панелі на стіни можна використовувати в дитячій кімнаті, тому що при їхньому виробництві застосовуються натуральні матеріали - дрібнодисперсна стружка та деревні смоли.

При правильному підборі товщини та розмірів панелі для стін можуть витримувати досить великі навантаження, на них можна кріпити декор та меблі.

МДФ-панелі мають гарні тепло-і звукоізоляційні властивості. Всупереч поширеній думці, сучасні матеріали не бояться вологи. Завдяки багаторазовому просоченню водовідштовхуючими інгредієнтами вони стійкі до грибка і не вимагають додаткової обробки, нормально переносять перепади температур. Тому декоративні панелі можна використовувати в інтер'єрі передпокою та ванної.

Крім того, їх легко змонтувати та підігнати один під одного. Під ними можна заховати комунікації і замаскувати за їх допомогою не дуже привабливі ділянки стіни.

Довговічність експлуатації – ще один плюс. Ретельно оброблена стінова панель з якісним покриттям багато років не втрачає форми, кольору та інших характеристик. Також матеріалу не протипоказане легке вологе прибирання, хоча проводитися воно повинно з використанням м'яких тканин і без застосування абразивних засобів для чищення.

Нюанси монтажу

Панелі на стіну встановлюють або за допомогою клею, або методом обшивки на каркас. У першому випадку майстер повинен підготувати поверхню, перш ніж приступати до монтажу. Тільки усунувши усі дефекти стін, слід приступати до обробки ґрунтовкою, і вже потім, коли поверхня остаточно підготовлена, встановлювати плити за допомогою рідких цвяхів.

У другому варіанті – при використанні каркасу – спеціально обробляти стіни не потрібно. Панелі кріплять на каркасну дерев'яну конструкцію за допомогою кляймерів. Таким чином усі нерівності та дефекти поверхонь будуть приховані під облицюванням. Зазвичай цю технологію використовують, коли потрібно привести в належний вигляд приміщення з важкодоступними кутами.

Декоративні панелі на стіну – дійсно багатофункціональний та яскравий приклад оформлення стін. Правильний підбір виду і типу матеріалу дозволить відразу вирішити одразу кілька нагальних питань, а монтаж не буде особливо складним. Наша компанія пропонує купити панелі на стіну від українських виробників. Різноманітність колірних рішень справді вражає та дозволяє реалізувати на практиці найскладніші архітектурні задуми. Звертайтесь!