Медичний лінолеум

Вітекс

Покриття для підлоги, що використовується в лікарнях, має відповідати особливим вимогам – воно має бути гігієнічним, стійким до дезінфікуючих засобів, міцним та щільно прилягати до основи. Переміщення медичного обладнання, переміщення пацієнтів, вплив спеціалізованих антибактеріальних миючих засобів не повинні зіпсувати підлогу. Саме покриття з ПВХ та натуральний лінолеум відповідають усім цим вимогам. З ними може конкурувати лише керамічна плитка, проте вона не надто комфортна, має слизьку, холодну, жорстку поверхню, а на стиках можуть накопичуватися шкідливі мікроорганізми.

Вимоги до медичного лінолеуму

Медичний лінолеум експлуатується в умовах щоденної багатолюдності та у місцях знаходження техніки. До покриття висуваються такі вимоги:

  • зносостійкість – не нижче 31 класу (побутовий лінолеум у медицині не використовують);
  • середня товщина – 2-3 мм;
  • ступінь шумопоглинання – від 10 Дб;
  • ширина полотнища - максимально можлива, що в ідеалі забезпечує безшовне укладання;
  • довговічність та ремонтопридатність – довга експлуатація та нескладний ремонт здешевлюють утримання покриття;
  • екологічність – у медустановах діють особливі норми та правила застосування оздоблювальних матеріалів, які поширюються і на лінолеум;
  • низький опір руху – важливі легкість переміщення каталок, візків та обладнання, пересування пацієнтів, персоналу лікарні та відвідувачів.
  • гігієнічність — допустимі лише рулонні матеріали, оскільки при їх використанні у рази зменшується кількість забруднень за рахунок відсутності чи значного скорочення довжини швів, стиків, важкодоступних місць;
  • пожежна безпека – відповідно до нормативів, розроблених для установ медичного профілю;
  • дизайн і забарвлення - візуально комфортне, що полегшує орієнтацію;
  • простота прибирання – можливість частого миття та обробки хімічними засобами, призначеними для лікарняних приміщень;
  • стійкість до мийно-дезінфікуючої хімії та до біорідин.

Крім того, медичний лінолеум повинен мати у складі добавки, що надають високу пожежну безпеку, антибактеріальність і антистатичність.

Лінолеум для різних типів медичних приміщень

У медичних закладах застосовують натуральний лінолеум чи комерційний полівінілхлоридний. Для лікарень підходять гетерогенні та гомогенні варіанти, антистатичний лінолеум.

Гетерогенні (багатошарові) покриття – малюнок поверхні імітує камінь, метал, деревину та інші матеріали. Для палат, де лежать хворі, підходять теплі дерев'яні дизайни, що дають відчуття комфорту та затишку, - це позитивно позначається на настрої пацієнтів.

Гомогенний (одношаровий) медичний лінолеум має малюнок і колір на всю товщу матеріалу, тому не стирається до закінчення терміну експлуатації, зберігає задані властивості та первісну привабливість. Завдяки антибактеріальності часто застосовується у медичних закладах.

Гетерогенні покриття прослужать 10-15 років, гомогенні в 1,5-2 рази довше, тому останні дорожчі.

Антистатичні покриття допомагають боротися зі статичною електрикою, не допускати збоїв у роботі медобладнання.

Вибір медичного лінолеуму за функціональним призначенням

Оскільки різні зони мають різне призначення, то підбір покриття для підлоги варто проводити індивідуально.

Для лікарських кабінетів рекомендовано гетерогенне покриття високої прохідності (32–33 класу),спокійних немарких відтінків, що легке у прибиранні і не вбирає бруд.

Підлоги в холах, коридорах, приймальних відділеннях лікарень зазнають збільшеного навантаження. Тут потрібний лінолеум легкий у догляді, цілісний (з мінімумом швів),неслизький, зносостійкий. Крім того, холи та коридори є евакуаційними шляхами, тому важлива відповідність нормам пожежної безпеки.

Лінолеум у палатах покликаний створювати пацієнтам затишок та комфорт. Необхідні матеріали з антибактеріальними та протигрибковими добавками, нечутливі до дії йодного розчину.

В операційних, реанімаціях, родових та інших приміщеннях з дорогим медобладнанням укладають антистатичний лінолеум із заземленою основою.

Лінолеум у кабінети ЛФК має добре амортизувати, поглинати звуки, бути еластичним та неслизьким. Найкраще рішення - протиковзкий лінолеум.

У їдальнях, душових та ванних кімнатах укладають гігієнічний лінолеум зі стійкою поверхнею, на якій неможливо підсковзнутися.

Важливим є і тип захисного шару. Лінолеум з поверхневим шаром PUR ідеальний для медустанов, оскільки чудово захищає покриття від дезінфікуючих розчинів, без застосування яких у лікарні не обійтися. Речовини з кислотністю (pH) до 12 не можуть пошкодити шар PUR. Лінолеум з PUR-поверхнею стійкий до дії коліс лікарняних ліжок, каталок та взуття численних відвідувачів.

 

Компанія «Вітекс Україна» є ексклюзивним дистриб'ютором Wineo, Tarkett, Beauflor, пропонує професійне покриття для медичних закладів з комплексним підходом. Ми пропонуємо лінолеум для операційних, коридорів, палат, рентген-кабінетів, сходів тощо із професійним укладанням матеріалу та пожежним сертифікатом. Весь медичний лінолеум має необхідну технічну документацію. «Вітекс Україна» — це команда професіоналів, що пропонують рішення найскладніших питань влаштування покриттів для підлоги в різних приміщеннях медичної спрямованості, враховуючи високі вимоги замовників.