Лінолеум комерційний

Вітекс

Комерційний лінолеум відноситься до типу спеціальних покриттів для підлоги, що піддається підвищеним навантаженням, іноді його також називають «промисловий лінолеум». Побутовий лінолеум, що не відрізняється стійкістю до зносу, не підходить для такого типу приміщень, а паркет і покриття для підлоги з натурального каменю коштують досить дорого. Як альтернатива і був розроблений прийнятний за ціною тип покриття, що поєднує у собі високий ступінь зносостійкості та максимально довгий термін експлуатації. На лінолеумі не залишається слідів від каблуків і підошви взуття, від коліс і ніжок меблів, а будь-які забруднення видаляються з поверхні під час звичайного вологого прибирання.

Особливості комерційного лінолеуму

Комерційний лінолеум виготовляється з полівінілхлориду (ПВХ) з різними добавками, має товстий шар і здатний прослужити без необхідності заміни 10-15 років. Термін служби лінолеуму практично ідентичний плитковим матеріалам, при цьому за ціною він доступніший і може використовуватися для покриття великих площ у торгових, адміністративних та громадських зонах.

Клас зносостійкості комерційного лінолеуму охоплює діапазон 31-34, що дозволяє вибрати покриття з урахуванням передбачуваного навантаження. Крім зносостійкості, лінолеум не підтримує горіння та не втрачає своїх властивостей під дією кислот. Основні характеристики цього матеріалу багато в чому визначаються типом покриття, а саме його складом, товщиною та технологією виробництва.

Призначення комерційного лінолеуму

Комерційний лінолеум виготовляється для приміщень з високою прохідністю: офіси, торгові зали, готелі, адміністративні будівлі, громадські та навчальні заклади, медичні центри та спортивні клуби. Залежно від сфери застосування лінолеум поєднує різні експлуатаційні характеристики: акустичний,

  • антистатичний;
  • спортивний;
  • протиковзкий;
  • натуральний.

Акустичний лінолеум, що виготовляється на спіненій основі, поглинає звуки кроків та розрахований на використання у лікувальних, навчальних та бібліотечних закладах.

Антистатичний комерційний лінолеум із вкрапленнями вуглецевих ниток має здатність відводити статичну електрику з приміщень з великою кількістю комп'ютерної техніки, електроапаратури та обладнання: серверні, комп'ютерні класи, лабораторії, рентген-кабінети.

Спортивний лінолеум близький за своїми властивостями з протиковзким покриттям, призначеним для фітнес-клубів і спортзалів, а також для обробки поверхонь із нахилом, де необхідно забезпечити додаткову безпеку ходіння. Це може бути покриття з корундовою крихтою, а для приміщень з підвищеною вологістю (душові, сауни) зазвичай вибирають матеріал з рельєфною поверхнею.

В окрему категорію можна виділити комерційний лінолеум для медичних центрів, де на перший план виходить забезпечення стерильності та гігієнічності. Для лікувальних закладів виробляються покриття для підлоги зі спеціальними добавками, що нейтралізують бактерії та грибки.

Існує думка, що комерційний лінолеум не призначений для житлових приміщень, проте для окремих зон у квартирі або заміському будинку це покриття підходить ідеально. Зокрема, можна настелити його у передпокої, кухні або більярдній, а для дитячої кімнати вибрати натуральний лінолеум з природної сировини.

Види комерційного лінолеуму

За існуючою класифікацією розрізняють два основні види комерційного лінолеуму - гомогенний та гетерогенний.

Гомогенний тип покриття є однорідним безосновним матеріалом товщиною до 3 мм, у складі якого присутні різні наповнювачі для зменшення його собівартості. Головною особливістю гомогенного комерційного лінолеуму є те, що при декоруванні фарбою просочується вся товщина покриття, тому навіть у процесі зношування малюнок не стирається.

Гетерогенний комерційний лінолеум може мати товщину до 6 мм, оскільки складається з декількох шарів: вінілу з поліуретаном та армуючого склополотна з шаром ПВХ. У процесі виготовлення на покриття наноситься малюнок, після чого матеріал покривається прозорою захисною плівкою, відповідно після стирання цієї плівки малюнок на лінолеумі може потьмяніти. Однак завдяки більш товстому шару гетерогенний лінолеум я має необхідний ступінь міцності і, на відміну від гомогенного лінолеуму, має ширший діапазон забарвлень і малюнків. Крім цього, залежно від сфери застосування у складі покриття можуть бути різні добавки - наприклад, корундова крихта, тому перелічені види лінолеуму (протиковзний, антистатичний і т.д.) відносяться саме до гетерогенного класу.

Де придбати комерційний лінолеум

Компанія «Вітекс Україна» має унікальний досвід вирішення питань підлогового покриття в комерційній сфері. Ми на ринку з 2003 року, і за цей час перетворилися з команди ентузіастів на справжніх професіоналів, здатних вирішити найскладніші задуми, працюючи у тісній співпраці з дизайнерами та архітекторами. Якщо вам потрібно не просто купити комерційний лінолеум, а зробити все для того, щоб він прослужив тривалий час, звертайтеся!