Лінолеум (ПВХ)

Вітекс

Лінолеум - один з найбільш популярних різновидів покриття для підлоги, що має багато переваг. Тому покупці досить часто приймають рішення: «Обираємо лінолеум: коштує доступно, служить довго, виглядає стильно!».

Завдяки досягненням сучасних технологій лінолеум за виглядом може не поступатися паркетній дошці або ламінату. Також варто зазначити:

  • стійкість до механічних пошкоджень та агресивних середовищ;
  • легкість прибирання;
  • простоту монтажу.

Як правильно вибрати лінолеум?

Основна практична відмінність різних видів лінолеуму - у типі та призначенні. Враховуйте, де буде розташовуватися лінолеум, як сильно він буде схильний до механічного впливу (важкі меблі на ніжках, гострі підбори і т.п.). Найбільш довговічним та вигідним, якщо йдеться не про промислове застосування, є лінолеум напівкомерційного типу. Термін служби такого лінолеуму зазвичай становить від 10 до 20 років, протягом яких він гарантовано не втратить своїх властивостей.

Наступний фактор, що впливає на довговічність лінолеуму та його ціну, - це матеріал основи лінолеуму та її товщина. Лінолеум з товстою (не менше 3 мм) та якісною основою, виготовленою з поліестеру, джуту, повсті, ПВХ, прослужить довше і витримає більше фізичних навантажень, що важливо у приміщеннях з великою прохідністю.

Важливі фактори при виборі лінолеуму - це теплоізоляція, шумоізоляція і вологостійкість. Перші два пов'язані з матеріалом основи, при цьому найбільш якісний захист забезпечує натуральний джут. Але стосовно вологостійкості, джут — не найкращий вибір: вода, що потрапила під покриття, за певних умов може викликати процес гниття. Тому якщо лінолеум купується для приміщення з підвищеною вологістю, найкращим вибором стане тонкий лінолеум без основи з наступним щільним приклеюванням його до підлоги.

Важливі нюанси:

  • обирати ПВХ-лінолеум бажано в приміщенні, що опалюється: на холоді перевірити його якість досить важко;
  • якщо лінолеум з рулону містить горбки або нерівності — це ознака заводського браку, такий матеріал купувати не варто;
  • ПВХ-лінолеум обов'язково потрібно пакувати в рулон, усередині якого є картонна труба;
  • не приклеюйте скотч на лицьову сторону лінолеуму, навіть під час транспортування.

Поради щодо догляду за лінолеумом

Правильний догляд за лінолеумом вимагає дотримання кількох нескладних правил, що дозволить зберегти зовнішній вигляд покриття довгі роки. Насамперед, лінолеум чутливий до високих температур, тому не рекомендується мити лінолеум гарячою водою і, звичайно ж, потрібно уникати попадання іскор від сірників та сигаретного попелу на покриття. Чистять лінолеум засобами, що не містять луги і кислоти, тому що від агресивної хімії поверхня може потьмяніти або пожовтіти. Не рекомендується використовувати порошки і соду, щоб не пошкодити захисний шар. Сьогодні досить багато спеціальних розчинів для чищення підлоги, тому можна придбати ці засоби для щоденного збирання, у тому числі й розчини з побутовим антистатиком, щоб мінімізувати накопичення статичної електрики.

Для підвищення зносостійкості лінолеуму і запобігання його розтріскування часто використовують полімерні мастики, які наносяться в 1-2 шари або по всьому покриттю, або в окремих місцях, найбільш схильних до зносу.

Де купити лінолеум вигідно

Компанія «Вітекс Україні» є одним із лідерів з продажу якісних покриттів для підлоги. Наш лінолеум представлений в різноманітних стилях та кольорах, що відповідають найсучаснішим тенденціям в дизайні інтер'єру. Обирайте той, який підкреслить унікальність саме вашого простору. Для цього можете відвідати наші шоуруми у містах Київ та Дніпро або зробити замовлення в інтернет-магазині. Оберіть наш лінолеум, і ви отримаєте не тільки найкращий продукт, але й ключ до затишку та гармонії у вашому будинку.