Покриття для підлоги у офісні приміщення
Офіс, як відомо, основа компанії. Інтер'єр, якість ремонту та матеріалів, сучасне обладнання здатні додати солідності компанії в очах відвідувача. Найбільше навантаження в процесі експлуатації лягає на покриття для підлоги. Від того, наскільки правильним буде вибір, залежить не тільки естетична сторона питання, а й термін служби покриття, відповідно і витрати компанії на їх ремонт та утримання.
Характеристики покриття для підлоги, що використовуються для офісів, повинні відповідати вимогам, що пред'являються до службових приміщень. У числі іншого підлоги повинні бути рівними, привабливими, зносостійкими, простими у догляді, мати антистатичні властивості, не втрачати своїх якостей з часом, забезпечувати необхідну шумоізоляцію.
На сьогоднішній день існує досить велика кількість матеріалів для офісних приміщень, здатних задовольнити вимоги, що пред'являються. Кожна з них має свої переваги та недоліки. Нижче наведено короткий огляд найбільш популярних підлогових покриттів, які пропонує наша компанія «Вітекс Україна».
ПВХ (лінолеум) - демократична ціна і швидке укладання свого часу зробили його одним з найбільш затребуваних матеріалів для офісів, що все більше витісняється більш дорогими і респектабельними покриттями. Тим не менш, наявність величезної кількості дизайнів, кольорів дозволяє реалізувати найнесподіваніші дизайнерські задумки. Використовувати необхідно напівкомерційні та комерційні матеріали. Підійде і гомогенний та гетерогенний лінолеум.
Гомогенний лінолеум - має один колір по всій товщині матеріалу, що дозволяє протерті місця реставрувати шліфуванням з наступним поліруванням. У догляді допустиме застосування побутової хімії, але потрібне регулярне оброблення мастикою з мінімальною піврічною періодичністю. Вона запобігатиме появі протоптаних стежок.
Гетерогенний лінолеум - має основу зі склополотна. У плані зносостійкості він поступається гомогенному, але суттєво випереджає у сфері різноманітності дизайнів та текстур. Щільні комерційні марки практично не вбирають бруд, легко миються. Прослужить вказану виробником кількість років, після чого буде потрібно заміну на новий. Один з недоліків – подряпини, що утворюються в процесі експлуатації, практично неможливо приховати, або видалити.
Як правило, лінолеум використовують у зонах з найбільшою прохідністю.
Ковролін та килимова плитка-перевагою ковроліну є його здатність значно краще поглинати звуки, ніж будь-яка інша поверхня. Для офісів підійдуть лише комерційні матеріали з коротким ворсом. Плюс ковроліну – можливість швидкого укладання. На відміну від ковроліну, килимова (модульна) плитка коштуватиме дорожче, але можлива безболісна заміна окремих модулів, що втратили вигляд, що виключає повну заміну покриття, що тягне за собою додаткові витрати.
Ковролін виготовляється із синтетичних матеріалів, це може бути нейлон, акрил, поліестер. Найдовговічніший з них – нейлон, він досить простий у догляді та практично не втрачає згодом свій зовнішній вигляд.
Ламінатна сьогодні є одним із найпопулярніших матеріалів для влаштування підлоги в офісі.
До його переваг можна віднести: величезний вибір декорів, розмірів планок та фактур поверхні – від натурального дерева, до каменю та фантазійних малюнків.
Ламінат має хорошу зносостійкість, не схильний до впливу ультрафіолетових променів, простий у монтажі.
Тільки три з шести класів ламінату, рекомендується використовувати як офісне покриття:
Кабінети та невеликі офіси – 31 клас
Приміщення із середньою прохідністю – 32 клас
Коридори та офіси з великою прохідністю – 33 клас
Але в будь-якому випадку, максимальний термін експлуатації ламінату, в офісних приміщеннях в середньому складе - 5-7 років.
Основним недоліком ламінату є слабке поглинання шуму. Незважаючи на те, що його можна трохи зменшити за допомогою спеціальної підкладки, ламінат не рекомендується застосовувати в приміщеннях великих площ з великою кількістю співробітників.
Щоб продовжити термін служби ламінату у вашому офісі, не забудьте про систему брудозахисту на вході в офіс, а в зонах робочих місць співробітників – про захисні килимки, які запобігають стирання ламінату коліщатками крісел.
Вінілові покриття (LVT) – на сьогодні відповідають вимогам експлуатації в комерційних приміщеннях більше, ніж решта. Зручні у монтажі, стійкі до вологи та бруду, можливий частковий ремонт у беззамкових варіантах, різноманітність декорів, не галасливі, прості у догляді. Не підійдуть для бюджетних варіантів офісів через свою вартість.
Паркет - натуральний матеріал, що має масу переваг, респектабельний, але може бути використаний виключно в зонах з малим навантаженням - кабінет керівника, кімната для переговорів. Висока вартість матеріалів і монтажних робіт у поєднанні з меншою зносостійкістю поверхні в порівнянні з перерахованими матеріалами, робить паркет рідко використовується продуктом в офісних приміщеннях.
Але якщо дизайнерське рішення передбачає наявність саме цього матеріалу, рекомендуємо звернути увагу на декори під маслом, а також мають додаткове оздоблення – брошування, тонування. Це дозволить зберегти зовнішній вигляд паркету довше.